Flota Gwiezdna

Krążowniki gwiezdne – Stanowią trzon floty PMG, są wielkimi jednostkami, niemal całkowicie samowystarczalnymi, zdolnymi do długiego operowania w dalekiej przestrzeni. Przed promieniowaniem kosmicznym oraz jednostkami wroga chroni je potężny pancerz wykonany z eksperymentalnych stopów metali oraz nowatorski system tarcz energetycznych. Z ich pokładów mogą operować myśliwce i bombowce, a ich siła ognia równa się w przybliżeniu 20 hiperfortecom. Potrafią one również ostrzeliwać cele na powierzchni planet, choć nie tak skutecznie jak inne jednostki balistyczne. Jednostki te w występują w dwóch podstawowych wersjach oznaczonych nazwami kodowymi "Galeon" oraz "Armagedon".

  1. Krążownik klasy "Galeon" – Jednostki tego typu posiadają grubszy pancerz i są przeznaczone raczej do celów defensywnych niż ofensywnych. Ich głównym zadaniem jest osłanianie instalacji wojennych, ochrona konwojów oraz stawianie oporu wrogim siłom aż do przybycia wsparcia. Do tych celów przystosowane jest też ich uzbrojenie przeznaczone raczej do działań zaczepno-obronnych. Dzięki urządzeniom antygrawitacyjnym są zdolne do operowania również w atmosferze zachowując 70 % sprawności bojowej.

  2. Krążownik klasy "Armagedon" – Te jednostki zostały stworzone w myśl zasady, iż najlepszą obroną jest atak. Są one smuklejsze i zwrotniejsze, ale posiadają nieco cieńszy pancerz. Ich głównym zadaniem jest eksploracja Kosmosu oraz przełamywanie linii wroga. Uzbrojenie znakomicie nadaje się zarówno do długotrwałych starć gwiezdnych, jak i szybkich dokładnych rajdów na siły wroga. Podobnie jak "Galeony", potrafią operować w atmosferze.

Oddziały balistyczne – Wszędzie tam, gdzie siły wroga są zbyt silne i wymagają zmiękczenia albo potrzeba oczyścić jakąś strefę pojawiają się te oddziały. Jednostki te to specyficzny odpowiednik artylerii w Kosmosie. Wytrzymałością, pancerzem ani całkowitą siłą ognia nie mogą, co prawda równać się krążownikom, ale jeśli chodzi o zasięg i precyzję jednostki te są niezastąpione. Skuteczne w walce na średnie i długie dystanse, wsparcia wymagają jedynie przy walce bezpośredniej, choć i w tej są śmiertelnym zagrożeniem. Zdolne do prowadzenia precyzyjnego ostrzału z orbity potrafią wspierać lądujące siły inwazyjne lub prowadzić zasłonę ogniową. Występują w z dwóch podstawowych zgrupowaniach: strategicznym i taktycznym.

  1. Brygada strategiczna – To fregaty uzbrojone w broń dalekosiężną oraz defensywną. Są najszybszymi jednostkami balistycznymi, co umożliwia im błyskawiczne stawienie się tam gdzie są potrzebne. Ich szybkość i zwrotność uzyskano jednak kosztem stosunkowo niewielkich rozmiarów i ograniczoną siłą ognia, co uniemożliwia wykorzystanie ich przy działaniach o znaczeniu taktycznym. Z ich pokładów nie mogą operować również myśliwce lub bombowce.

  2. Brygada taktyczna – To niszczyciele uzbrojone w broń dalekosiężną, defensywną oraz ofensywną. Są zbyt powolne, aby dało wykorzystać się je z równą łatwością co fregaty, ale w przeciwieństwie do nich potrafią skutecznie nie tylko walczyć na odległość, ale i w zwarciu. Posiadają stosunkowo dużą siłę ognia i bitwy z ich udziałem można rozpatrywać w znaczeniu taktycznym. Z ich pokładów może operować jedno skrzydło myśliwców.

Podany opis jest ogólną charakterystyką poszczególnych jednostek i nie znajdują się w nim ich dokładne dane, ponieważ kwestia zastosowanego sprzętu, jak i uzbrojenia leży w kompetencjach ich dowódców. Dokładny opis broni oraz przykład typowego uzbrojenia montowanego na poszczególnych typach jednostek znajduje się w dziale "Uzbrojenie".

Oris