Poradnik Domowego Pisarza

A więc, jeśli zdecydowałeś się już cos napisać i chcesz to coś wyskrobać w konwencji kosmicznej opowieści z tematu „Dziennik pokładowy” to mam kilka propozycji.

  1. Aby wszystkie części każdego dziennika pokładowego miały jakikolwiek spójny sens, proponuję, abyś najpierw poczytał znajdujące się w owym Dzienniku opowiadanka, raporty z misji i dołączone do nich dementi. Potem spróbuj swoją opowiastkę, raport czy tez dementi dodać tak, aby z czymś dało się to skojarzyć.
  2. Żeby nie wyszło tak, że w twoim raporcie PMG jest tak zaawansowana technicznie, że wróg z mojego opowiadania jest tylko dzieckiem w twojej piaskownicy, a opisywane przeze mnie jednostki operują jakimś innym sprzętem, pochodzącym z prehistorii, w dziale "Uzbrojenie" znajduje się trochę wiadomości na temat dostępnej nam technologii. Oczywiście, jeśli chciałbyś coś nowego wprowadzić i zrobisz to logicznie, to przyklasnę i poproszę o dopisanie tego „czegoś” do listy. Ale miej litość człowieku i nie wymyślaj od razu setek nowych technologii i tysięcy broni.
  3. Osobiście myślę, że Marynarka Gwiezdna nie powinna być jak na razie zbyt dobrze rozwinięta i nie powinna posiadać broni vide rok 2300. Ciekawsze jest naskrobanie czegoś, w czym stara i zdezelowana fregata daje rade uciec przed czymś o wiele bardziej zaawansowanym, niż rozpisywanie się o fantastycznych i super łatwych zwycięstwach nad słabym wrogiem.
  4. Nie daj się zbytnio ponieść fanatycznemu patriotyzmowi i daj czasem w kość PMG. Na pewno Cię za to nie będą wieszać.
  5. Wszelki objaw twórczości mile widziany, więc nie czekaj, aż ktoś cię wyręczy tylko sam coś naskrob i wysyłaj.

PS: tu będą dopisywane w miarę możliwości kolejne punkty, ale jeśli masz jakiś pomysł na jakieś, to daj znać o tym na forum PMG. Wszelkie uwagi mile widziane.

Oczywiście to wszystko, co tu napisałem to są tylko i wyłącznie propozycje, broń Naczelniku od tego, żeby ktokolwiek pomyślał, że coś narzucam. Jeśli nie chcesz się do nich stosować, to ja Cię za to linczować nie będę. Ale mogą dodać troszkę realizmu naszej marynarce.

VoyTass01